by

Książka młodzieżowa- uniwersalny pomysł na prezent

ksiazkaSzukasz pomysłu na prezent dla swojego nastoletniego dziecka? Pomyśl o dobrej książce. Odpowiednio wybrana pozycja powinna ucieszyć nawet osobę, która czyta rzadko i niechętnie.

Nie jest prawdą, że dzieci i młodzież nie lubią czytać. Bardziej niż samego czytania, nie lubią one przymusu czytania. W szkole często zmuszane są do lektur o tematyce, która ich zupełnie nie interesuje. Gdy jednak sięgną po coś z gatunku, który lubią (na przykład fantasy albo literaturę przygodową), jest duża szansa, że ciężko będzie im przerwać lekturę.

Na polskim rynku coraz częściej pojawiają się książki młodzieżowe popatrz Legolas.pl. Często są to przetłumaczone na nasz język zagraniczne bestsellery, choć da się również znaleźć ciekawe propozycje od rodzimych autorów.

Książki nie są drogimi prezentami. W porównaniu z grami komputerowymi czy konsolowymi wyglądają wręcz na bardzo tanie. Dostępnych gatunków książek młodzieżowych jest bardzo wiele, więc praktycznie w każdej księgarni będzie się dało znaleźć coś nawet dla wymagającej osoby.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.